KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14785046
nr 1478 5046
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Signerad, motiv från Kolmården. Olja på duk, 100x72 cm, yttermått inklusive ram: 127x100 cm
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 4 juli 2022
kl 20:12:54
4/7 13:56:29
- Klassiska
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson